W dniu 12 kwietnia 2024 roku grupa plastyczna wzięła udział w warsztatach wyjazdowych w  Muzeum Regionalne w Kluczkowicach. Podczas spotkania przewodnik, Pani Jadwiga Religa, w sposób niezwykle fascynujący przybliżyła historię regionu oraz opowiedziała o rodach, które miały istotny wpływ na kształtowanie dziejów naszej ziemi. Weryfikacją zdobytej wiedzy był konkurs w postaci krzyżówki, którą jako pierwsza rozwiązała Dagmara, zdobywając tym samym nagrodę. Pozostali uczestnicy również zostali uhonorowani podarunkami. Zwiedzanie muzeum okazało się niezwykle pasjonującym doświadczeniem, gdyż pozwoliło uczestnikom zobaczyć sale pałacowe oraz bogatą różnorodność wystaw prezentowanych w jego wnętrzach. Chwilę relaksu podczas spaceru aleją modrzewiową wykorzystano na podziwianie dywanów z zawilców. W drugiej części warsztatów uczestnicy zgłębili tajniki pracy archeologa oraz poznali ciekawostki związane z naszym regionem, takie jak grodzisko Żmijowiska i Chodlik. W praktycznym aspekcie spotkania wykonano rysunki naczyń w nietypowy sposób, co dodatkowo wzbogaciło plastyczne doświadczenie uczestników. Całokształt wyjazdu można uznać za niezwykle udane doświadczenie edukacyjne i kulturalne.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz z budżetu państwa.